Żłobek
Kartka

O nas


Żłobek „LEŚNE SKRZATY”  powstał z pasj i zaangażowania. Jesteśmy placówką niepubliczną wpisaną do rejestru Żłobków i klubów dziecięcych w Gminie Rokietnica, dla której zastosowanie mają przepisy Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat3.

Tworzymy miejsce przepełnione dobrym klimatem, stanowiącym łagodne przejście dzieci z własnego domu pod opiekę życzliwych i troskliwych opiekunów zastępujących na chwilę rodziców. Zadbaliśmy o zorganizowanie miejsca, w którym dzieci będą mogły czuć sie bezpiecznie i swobodnie. 

Sale wyposażone są w sprzęt, zabawki i pomoce edukacyjne z atestem bezpieczeństwa. 

Każde dziecko traktujemy idnywidualnie. Podążamy za dzieckiem dostosowując się do jego wieku i potrzeb. Współdziałamy z rodzicami w sprawie opieki i wychowania w celu ujednolicenia metod wychowawczych, pielęgnacji i żywienia. 

 W pobliżu budynku znajdują się piękne tereny spacerowe.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat. Zapewniamy całodzienną troskliwą opiekę pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Nowe dzieci przyjmujemy w miarę posiadania wolnych miejsc, bez czekania na rozpoczęcie roku. 

Żłobek „LEŚNE SKRZATY” jest czynny od 6:30 do 17:00. Pracujemy w czasie ferii, przerw świątecznych.

Proszę o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na indywidulną prezentację żłobka.

Telefony: 728 800 858 

 Język angielski 

Żłobek "Leśne Skrzaty" prowadzi zajęcia z języka angielskiego w ramach Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future". Autorką programu, kompozytorką i metodykiem jest brytyjska lingwistka Claire Selby, która stworzyła na potrzeby Programu Uniwersalny Kurs dla Żłobków i Przeszkoli. Zajęcia prowadzą opiekunki grup przy cotygodniowym wsparciu Pani Marty - lektorki języka angielskiego. 

Przedszkola, żłobki, i szkoły to miejsca, w których często mnożą się bakterie i wirusy przez co dzieci bardziej narażone są na różnego rodzaju infekcje. Wirusy i bakterie mogą znajdować się w powietrzu, na wyposażeniu sal i w zabawkach. Wspierając się nowoczesną technologią zakupiony został do Leśnej Chatki generator ozonu. Począwszy od 1 lutego 2018r. regularnie w każdy weekend wszystkie pomieszczenia przedszkolne oraz żłobkowe są ozonowane.

Ozonowanie jest bezpieczną formą dezynfekcji. Ozon ma 300 krotnie silniejsze działanie dezynfekujące niż chlor, jednak nie pozostawia skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych. Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Zakupione urządzenie to Generator LP-24 stosowany w obiektach przemysłowych i komercyjnych.