Aktualności

Aktualności


Balik karnawałowy.

 Jak co roku w karnawale w żłobku odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Przebierańców. Już od rana pojawiły się kolorowe postacie bohaterów znanych bajek, wróżek, policjantów i strażaków nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Skrzaty bawiły się w rytmie hitowych piosenek wprost z dziecięcych list przebojów. Uśmiechy tego dnia nie znikały z twarzy. 
BONSAI "Fabryczne Fantazje"

 5 lutego 2019r. Leśną Chatkę odwiedzili muzycy z Agencji Artystycznej BONSAI ze spektaklem „Fabryczne Fantazje”. Dzieci między zębatkami, śrubkami i taśmami poszukiwały muzyki. W fabryce oprócz maszyn i narzędzi znajdowały rytm, melodię, a nawet całe piosenki. Największe zaciekawienie budziła jednak szafka pana majstra. 
Rytmika z Rodzicami !

 Muzyka bawi i rozwija. Pomaga wyrażać siebie, lepiej rozumieć innych i zapamiętywać istotne chwile naszego życia. Obcowanie z nią jest przyjemne. Ułatwia wyzwalanie nadmiaru energii i umożliwia zmianę nastroju. W styczniu 2019r. w ramach comiesięcznych spotkań z rodzicami zorganizowaliśmy zajęcia z Rytmiki. Pani Alicja – nauczycielka pokazała w jaki sposób można rozwinąć wyobraźnię muzyczną oraz inwencję twórczą u najmłodszych. Dzieci reagowały ruchem na zmianę dynamiki i tempa utworów. Wspólnie z rodzicami odtwarzały zadany rytm i świetnie interpretowały ruchem treść piosenek. Taka wspólna lekcja okazała się być świetną zabawą. 
CyRk !

 8 stycznia 2019r. Żłobek odwiedzili cyrkowcy. Dzieci zachwycił pokaz magika oraz prawdziwego Mima. Iluzjonista i cyrkowa tancerka sprawili, że dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały pokaz. Takich sztuczek w Leśnej Chatce jeszcze nie było.
Koncert Bożonarodzeniowy.

 Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a w marzeniach i snach najmłodszych wszystko jest możliwe. Wiedzieli to miłośnicy małej Klary z „Dziadka do orzechów”. Za sprawą magicznej, świątecznej atmosfery nawet prezenty i zabawki mogły ożyć – przeżywać ciekawe przygody, prowadzić zabawne konwersacje i … śpiewać ! Podczas świątecznego koncertu Leśne Skrzaty wraz z rodzicami przeniosły się w świat świątecznych zimowych piosenek, kolęd i pastorałek.