Aktualności

Aktualności


MiKołAjKi !

 6 grudnia 2017r. Leśną Chatkę odwiedził niezwykły gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ ! Mikołaj przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bycia grzecznym. Na zakończenie swojej wizyty rozdał dzieciom upominki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok ! 


czytaj więcej


BARBÓRKA

 Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym żłobku. Dzieci zdobyły wiedzę na temat właściwości węgla oraz jego powstania. Poznały również strój górnika, w skład którego wchodzi wysoka, sztywna czapka z pióropuszem. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały własne czako.


czytaj więcej


ANDRZEJKI

 Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. 30 listopada 2018r. Leśne Skrzaty również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Zebrały się więc w swoich grupach i wspólnie z ciociami wróżyły, czarowały i świetnie się bawiły ! Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże ! Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom w tym dniu wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.


czytaj więcej


Dzień Pluszowego Misia !

 Jak co roku 23 listopada 2018r. Leśną Chatkę opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie, które przybyły do Leśnej Chatki ze swoimi właścicielami, aby bawić się i świętować DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ! Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija czego dowodem były misie Leśnych Skrzatów.
Narodowe Święto Niepodległości !

 W dniu 9 listopada 2018r. w naszym żłobku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z ciociami odśpiewały Hymn. Celem zajęć tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.