Aktualności

Aktualności


KARETKA POGOTOWIA !

 W maju Leśną Chatkę odwiedził tata Jasia, który przyjechał do Nas karetką pogotowia. Dzięki jego uprzejmości dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty ze żłobka dowiedziały się o czynnościach wykonywanych przez ratowników oraz utrwaliły sobie wiadomości z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Dzieci były bardzo zafascynowane i zainteresowane wnętrzem karetki. Był to dzień pełen wrażeń.

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Ch. za udostępnienie w celach oglądowych m.in. sprzętu ratowniczego i karetki pogotowia wraz z jej wyposażeniem. Życzymy wszelkich sukcesów zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej.  
"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

 „Cała Polska czyta dzieciom” to jest hasło wszystkim znane ! W „Leśnej Chatce” dnia każdego książki są czytane. Gdy dorośli mają czas, chętnie tu wpadają i w ojczystym swym języku bajki nam czytają. Dziękujemy mamie Ewelinki z Leśnych Skrzatów za odwiedziny i przeczytanie bajek w języku rosyjskim. 


czytaj więcej


.

 Z okazji Świąt Wielkanocnych Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty z ciociami i Panią Dyrektor życzą wszystkim wszystkiego co najlepsze, wiosennych nastrojów, ciepłej i radosnej atmosfery oraz obfitości na świątecznym stole. Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich czasem odpoczynku i wytchnienia od dnia codziennego. 


czytaj więcej


święta tuż ... tuż ...

 Tradycyjnie w Wielki Piątek dzieci z Przedszkola i Żłobka poszukiwały w ogrodzie przedszkolno – żłobkowym słodkości podrzuconych przez Wielkanocnego Zajączka. Sowy, Jeżyki i Leśne Skrzaty poszukiwały listów ukrytych pod drzewami, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Każdy przedszkolak i żłobkowicz musiał odnaleźć swój woreczek słodkości na polanie. Piękna pogoda, czyste powietrze, humor i słodkie niespodzianki, to było to! 


czytaj więcej


Dzień Kota

 16 lutego 2018r. Skrzaty z Leśnej Chatki uroczyście obchodziły nietypowe święto „Dzień Kota”. W tym dniu dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając wcześniej przygotowane opaski oraz dorysowując sobie wąsy. Leśne Skrzaty zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe kocie zabawy: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.