Przedszkole
Lisek

O nas


"Wszelkie nauczanie jest najlepiej osiągane w formie rozrywki. Pozwólmy, aby dziecięca praca i nauka były rodzajem zabawy"
                                   Platon 

Przedszkole "Leśna Chatka" jest placówką wychowania przedszkolnego, nad którą nadzór sprawuje Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od 1 września 2019r. otrzymaliśmy status Przedszkola Publicznego prowadzonego przez innych organ niż jednostka samorządu terytorialnego. Zapewniamy realizację programu edukacyjnego i pełną fachową opiekę. Sale wyposażone są w sprzęt, zabawki i pomoce edukacyjne z atestem bezpieczeństwa. Zapewniamy miłą, domową atmosferę i poczucie pełnego bezpieczeństwa. W pobliżu budynku znajdują się piękne tereny spacerowe. Ogródy przedszkolne to miejsce na aktywny wypoczynek. Zjeżdżalnia, domki oraz zestawy huśtawek to tylko "częściowe przyrządy" do zabawy.

"Leśna Chatka" mieści się w dwóch budynkach zlokalizowanych przy ulicy Południowej 23 i 25. Lokale uzyskały pozytywna ocenę Straży Pożarnej i Sanepidu oraz uzyskały wpisy do ewidencji placówek oświatowych Gminy Rokietnica. Przed przedszkolem przygotowaliśmy dla Państwa utwardzony i wygodny parking. Budynki oraz ich otoczenie w założeniu projektowane były dla potrzeb przedszkola. W związku z powyższym zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów. Wejścia do budynków są przystosowane zarówno dla zdrowych, jak i dla niepełnosprawnych dzieci - szerokie, z łagodnym zjazdem dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapewniamy całodzienną troskliwą opiekę pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Przedszkole jest czynne od 6:30 do 17:00. Pracujemy również w czasie ferii, przerw świątecznych i w wybrane dni wakacji.

Przedszkola, żłobki, i szkoły to miejsca, w których często mnożą się bakterie i wirusy przez co dzieci bardziej narażone są na różnego rodzaju infekcje. Wirusy i bakterie mogą znajdować się w powietrzu, na wyposażeniu sal i w zabawkach. Wspierając się nowoczesną technologią zakupiony został do Leśnej Chatki generator ozonu. Począwszy od 1 lutego 2018r. regularnie w każdy weekend wszystkie pomieszczenia przedszkolne oraz żłobkowe są ozonowane.

Ozonowanie jest bezpieczną formą dezynfekcji. Ozon ma 300 krotnie silniejsze działanie dezynfekujące niż chlor, jednak nie pozostawia skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych.

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających.

Zakupione urządzenie to Generator LP-24 stosowany w obiektach przemysłowych i komercyjnych.