Kartka

Oferta podstawowa


Przedstawiamy Państwu harmonogram zajęć odbywających się w naszym przedszkolu w roku 2018/2019, które realizowane są w ramach czesnego:

 • codzienne zajęcia wychowawczo – dydaktyczne zapewniają realizację podstawy programowej odpowiedniej dla poszczególnych grup wiekowych 
 • zajęcia z języka angielskiego program Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future 
 • zajęcia z rytmiki
 • bajkoterapia
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • comiesięczne wizyty Agencji Artystycznej -BONSAI (koncerty muzyczne)
 • cykliczne spotkania z DNA_ZABAWY 
 • wycieczki krajoznawcze
 • animacje z okazji dni szczególnych 
 • comiesięczne wycieczki do Kina Halszka w Szmotułach w ramach projektu KinoSzkoła
 • spotkania z zaproszonymi gośćmi min.: aktorami teatrzyków dziecięcych, muzykami, przedstawicielami różnych zawodów

Język angielski
Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w ramach Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future". Autorką programu, kompozytorką i metodykiem jest brytyjska lingwistka Claire Selby, która stworzyła na potrzeby Programu Uniwersalny Kurs dla Żłobków i Przeszkoli. Zajęcia prowadzą nauczyciele - wychowawcy grup. 

Gimnastyka 
Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu gimnastyki. Dobierając ćwiczenia uwzględniany jest wiek dzieci ćwiczących dlatego też dominującą formą są gry, zabawa z elementami korekty i zadaniowa forma ćwiczeń.

Rytmika
Zajęcia mają na celu ogólny rozwój dziecka, usprawniają je muzycznie, motorycznie (w zakresie motoryki dużej i małej) a nawet społecznie. Realizowane formy aktywności to śpiew, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki, ruch z muzyką oraz gra na prostych instrumentach perkusyjnych melodycznych i niemelodycznych oraz różne formy zabawy.

Bajkoterapia
to, mówiąc najprościej, terapia przez bajki. Chyba wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu.
Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie pozwalają na relaks i ewentualną poobiednią drzemkę.

Pozostałe zajęcia
Na początku przeprowadzamy u dzieci 3- i 4- letnich wstępna diagnozę logopedyczną. Dzieci, które wymagają opieki logopedycznej uczęszczają na indywidualne zajęcia. Zajęcia mają charakter terapii ukierunkowanej na określone wady wymowy.

W trosce o zdrowie naszych podopiecznych dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Przedszkolaków  "AKADEMIA AQUAFRESH".

Corocznie przystępujemy jako kreatywne Przedszkole do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY - DOH. 

Corocznie uczestniczymy w programie edukacyjnym "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!", którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. 

Dbając o bezpieczeństwo dzieci "Leśna Chatka" dołączyła do akcji "Bezpieczny Przedszkolak" oraz "Kolejowe ABC". 

W przedszkolu dziecko wkracza w inny niż znany mu dotąd świat. To nie tylko miejsce pełne nowych osób i przedmiotów, ale także instytucja, w której musi sprostać różnym wyzwaniom np. czynnościom samoobsługowym, komunikacją z innymi, a także z wymaganiami dotyczącymi nauki czy zabawy. Dlatego właśnie zapewniamy rzetelna opiekę psychologa nad Waszymi pociechami. Pani Joanna wspomaga pracę nauczycieli i jest również do dyspozycji rodziców.

Nasze Przedszkole, od momentu powstania stale się rozwija. Każdy nauczyciel i świadomy Rodzic zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest zaktywizować i utrzymać zainteresowanie dziecka jakąś czynnością na dłużej. Nowoczesna metodyka nauczania wymaga sięgania po coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szukając złotego środka zakupiliśmy do naszego przedszkola magiczny dywan. Sale dzieci 4, 5 i 6 letnich wyposażone są w tablice interaktywne. Dzieci korzystają z tych urządzeń zarówno w czasie godzin objętych realizacją podstawy programowej jak i w godzinach popołudniowych. Przedszkolaki dzięki różnorodnym programom komputerowym mogą nie tylko doskonalić i utrwalać umiejętności nabyte podczas zajęć w przedszkolu, ale również miło i ciekawie spędzić czas podczas gier i zabaw.

 

Ponadto zapewniamy:

 • pełne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacje, wodę bez ograniczeń)
 • ubezpieczenie wypadkowe NW
 • pełną informację o osiągnięciach, problemach lub deficytach dziecka
 • wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
 • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu