Kartka

Oferta podstawowa


Przedstawiamy Państwu harmonogram zajęć odbywających się w naszym przedszkolu w roku 2017/2018, które realizowane są w ramach czesnego:

 • codzienne zajęcia wychowawczo – dydaktyczne zapewniają realizację podstawy programowej odpowiedniej dla poszczególnych grup wiekowych 
 • zajęcia z języka angielskiego trzy razy w tygodniu
 • zajęcia z rytmiki
 • bajkoterapia
 • gimnastyka korekcyjna
 • comiesięczne wizyty Agencji Artystycznej -BONSAI (koncerty muzyczne)
 • cykliczne spotkania z DNA_ZABAWY 
 • wycieczki krajoznawcze
 • animacje z okazji dni szczególnych 
 • zajęcia kulinarne
 • 'zumbik'
 • spotkania z zaproszonymi gośćmi min.: aktorami teatrzyków dziecięcych, muzykami, przedstawicielami różnych zawodów

Język angielski
Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są przez panią Martę lektorkę-właścicielkę szkoły językowej Happy English.  
Rozpoczęcie nauki języka obcego już w przedszkolu stymuluje w znacznym stopniu rozwój mózgu. Im młodsze dziecko osłuchuje się z językiem obcym, tym lepszą będzie miał wymowę i tym lepiej będzie znał gramatykę gdy dorośnie. Chociaż przedszkolaki nie potrafią wykonywać pisemnych ćwiczeń, to jednak od samego początku zaszczepiane są im struktury gramatyczne języka, co sprzyja ich trwałemu zapamiętaniu. Najmłodsi mają też wyraźnie lepszą wymowę (akcent). Materiały do nauki języka angielskiego dostosowane są do wieku dzieci i poziomu, od jakiego zaczynają naukę języka. Na zajęciach wykorzystywane są różnego rodzaju pomoce dydaktyczne (m.in. nagrania audio-video, plansze, domino i czasopisma).

Gimnastyka 
Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu gimnastyki. Dobierając ćwiczenia uwzględniany jest wiek dzieci ćwiczących dlatego też dominującą formą są gry, zabawa z elementami korekty i zadaniowa forma ćwiczeń.

Rytmika
Zajęcia mają na celu ogólny rozwój dziecka, usprawniają je muzycznie, motorycznie (w zakresie motoryki dużej i małej) a nawet społecznie. Realizowane formy aktywności to śpiew, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki, ruch z muzyką oraz gra na prostych instrumentach perkusyjnych melodycznych i niemelodycznych oraz różne formy zabawy.

 

Bajkoterapia
to, mówiąc najprościej, terapia przez bajki. Chyba wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu.
Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie pozwalają na relaks i ewentualną poobiednią drzemkę.

Pozostałe zajęcia
Na początku przeprowadzamy u dzieci 3- i 4- letnich wstępna diagnozę logopedyczną. Dzieci, które wymagają opieki logopedycznej uczęszczają na indywidualne zajęcia. Zajęcia mają charakter terapii ukierunkowanej na określone wady wymowy.

W trosce o zdrowie naszych podopiecznych dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Przedszkolaków  "AKADEMIA AQUAFRESH".

Corocznie przystępujemy jako kreatywne Przedszkole do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY - DOH. 

Corocznie uczestniczymy w programie edukacyjnym "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!", którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. 

W przedszkolu dziecko wkracza w inny niż znany mu dotąd świat. To nie tylko miejsce pełne nowych osób i przedmiotów, ale także instytucja, w której musi sprostać różnym wyzwaniom np. czynnościom samoobsługowym, komunikacją z innymi, a także z wymaganiami dotyczącymi nauki czy zabawy. Dlatego właśnie zapewniamy rzetelna opiekę psychologa nad Waszymi pociechami. Pani Małgorzata wspomaga pracę nauczycieli i jest również do dyspozycji rodziców.

Nasze Przedszkole, od momentu powstania stale się rozwija. Każdy nauczyciel i świadomy Rodzic zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest zaktywizować i utrzymać zainteresowanie dziecka jakąś czynnością na dłużej. Nowoczesna metodyka nauczania wymaga sięgania po coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szukając złotego środka we wrześniu 2014r. zakupiliśmy do naszego przedszkola tablicę multimedialną. Tablica posiada w sobie cechy metody niezaprzeczalnie nowatorskiej i niezwykle skutecznej. Dzieci korzystają z tablicy zarówno w czasie godzin objętych realizacją podstawy programowej jak i w godzinach popołudniowych. Przedszkolaki dzięki różnorodnym programom komputerowym mogą nie tylko doskonalić i utrwalać umiejętności nabyte podczas zajęć w przedszkolu, ale również miło i ciekawie spędzić czas podczas gier i zabaw.

 

Ponadto zapewniamy:

 • pełne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacje, napoje bez ograniczeń)
 • leżakowanie wg potrzeb lub relaks dla dzieci nie potrzebujących snu
 • ubezpieczenie wypadkowe NW
 • pełną informację o osiągnięciach, problemach lub deficytach dziecka
 • wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
 • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu