Kartka

Oferta podstawowa


Przedstawiamy Państwu harmonogram zajęć odbywających się w naszym przedszkolu w roku 2020/2021:

 • codzienne zajęcia wychowawczo – dydaktyczne zapewniają realizację podstawy programowej odpowiedniej dla poszczególnych grup wiekowych 
 • zajęcia z języka angielskiego
 • bajkoterapii
 • wycieczki krajoznawcze
 • animacje z okazji dni szczególnych 
 • spotkania z zaproszonymi gośćmi min.: aktorami teatrzyków dziecięcych, muzykami, przedstawicielami różnych zawodów

Język angielski

Podstawa programowa z języka angielskiego w nowym roku szkolnym 2020/2021 realizowana będzie w oparciu o program English Playbox wydawnictwa Nowa Era uzupełniany wspólną publikacją Nowej Ery i National Geographic Learning. English Playbox to gwarancja światowej jakości autorów i materiałów, świetnie dostosowanych do wymogów przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat.

 • Skutecznie uczy języka angielskiego przez zabawę, łącząc materiały tradycyjne i cyfrowe. Metoda zastosowana w kursie promuje współpracę między nauczycielem języka i wychowawcą przedszkolnym, a także angażuje rodziców, skłaniając do pracy z maluchami w domu. 
 • Ciekawe ilustracje, melodyjne piosenki, proste gry planszowe, kreatywne ćwiczenia oraz bezpieczne zabawy edukacyjne.

Zajęcia codziennie prowadzić będą wychowawcy grup wspomagani metodycznie przez Panią Annę koordynatorkę zajęć z języka angielskiego w Przedszkolu. W czwartki od godziny 9:00 w każdej z grup przedszkolnych po 30min. Pani Ania osobiście będzie utrwalać i doskonalić język angielski.

Pani Anna D. – absolwentka dydaktyki języka niemieckiego, wczesnej nauki języka angielskiego, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zarządzania oświatą, studium integracji sensorycznej, diagnozy i terapii autyzmu, terapii i pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, kursu terapii behawioralnej, organizator półkolonii, obozów, imprez i eventów dla dzieci, dogoterapeuta. Studiowała w Niemczech na Uniwersytecie w Bayreuth. Pasjonat w zakresie wczesnego nauczania języków obcych dzieci, łączy miłość do dzieci i psów w dogoterapii, wprowadzając psa w ramach edukacji z psem do zajęć językowych.

Gimnastyka 
Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu gimnastyki. Dobierając ćwiczenia uwzględniany jest wiek dzieci ćwiczących dlatego też dominującą formą są gry, zabawa z elementami korekty i zadaniowa forma ćwiczeń. Zajęcia prowadzą wychowawcy grup.

Rytmika
Zajęcia mają na celu ogólny rozwój dziecka, usprawniają je muzycznie, motorycznie (w zakresie motoryki dużej i małej) a nawet społecznie. Realizowane formy aktywności to śpiew, słuchanie muzyki, tworzenie muzyki, ruch z muzyką oraz gra na prostych instrumentach perkusyjnych melodycznych i niemelodycznych oraz różne formy zabawy. Zajęcia prowadzą wychowawcy grup.

Bajkoterapia
to, mówiąc najprościej, terapia przez bajki. Chyba wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu.
Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie pozwalają na relaks.

Pozostałe zajęcia
Na początku przeprowadzamy u dzieci 3- i 4- letnich wstępna diagnozę logopedyczną. Dzieci, które wymagają opieki logopedycznej uczęszczają na indywidualne zajęcia. Zajęcia mają charakter terapii ukierunkowanej na określone wady wymowy.

 W roku przedszkolnym 2020/2021 Przedszkole „Leśna Chatka” uczestniczy w:

+  II edycji projektu czytelniczego „Bajeczna Księga”, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller (grupa „Sowy” i „Jeżyki” szczegóły przedstawią wychowawcy).

+ VI edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu” (grupa „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” szczegóły przedstawią wychowawcy).

+ wszystkie grupy projekt pod patronatem drogeri Rossmann "Czyściochowe Przedszkole".

+ wszystkie grupy; Ekologiczny Projekt Ekokulturalne Przeszkole.

+ „Kubusiowi Przyjaciele Natury” XII edycja programu – wszystkie grupy.

W przedszkolu dziecko wkracza w inny niż znany mu dotąd świat. To nie tylko miejsce pełne nowych osób i przedmiotów, ale także instytucja, w której musi sprostać różnym wyzwaniom np. czynnościom samoobsługowym, komunikacją z innymi, a także z wymaganiami dotyczącymi nauki czy zabawy. Dlatego właśnie zapewniamy rzetelna opiekę psychologa nad Waszymi pociechami. Pani Monika wspomaga pracę nauczycieli i jest również do dyspozycji rodziców.

Nasze Przedszkole, od momentu powstania stale się rozwija. Każdy nauczyciel i świadomy Rodzic zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest zaktywizować i utrzymać zainteresowanie dziecka jakąś czynnością na dłużej. Nowoczesna metodyka nauczania wymaga sięgania po coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szukając złotego środka zakupiliśmy do naszego przedszkola magiczny dywan. Sale dzieci 4, 5 i 6 letnich wyposażone są w tablice interaktywne. Dzieci korzystają z tych urządzeń zarówno w czasie godzin objętych realizacją podstawy programowej jak i w godzinach popołudniowych. Przedszkolaki dzięki różnorodnym programom komputerowym mogą nie tylko doskonalić i utrwalać umiejętności nabyte podczas zajęć w przedszkolu, ale również miło i ciekawie spędzić czas podczas gier i zabaw.

 Ponadto zapewniamy:

 • pełne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacje, wodę bez ograniczeń)
 • ubezpieczenie wypadkowe NW
 • pełną informację o osiągnięciach, problemach lub deficytach dziecka
 • wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
 • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu