Aktualności


MiKołAjKi !

 6 grudnia 2017r. Leśną Chatkę odwiedził niezwykły gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ ! Sowy i Jeżyki zaśpiewały kolędy i wyrecytowały wierszyki. Mikołaj przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bycia grzecznym. Na zakończenie swojej wizyty rozdał dzieciom słodkie upominki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę.

Do zobaczenia za rok ! 


czytaj więcej


BARBÓRKA

 Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu. Dzieci poznały zdobyły wiedzę na temat właściwości węgla oraz jego powstania. Poznały również strój górnika, w skład którego zalicza się m.in. czako (czapkę z pióropuszem) – wysoką, sztywną czapkę. Sowy i Jeżyki z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały takie czapki.


czytaj więcej


ANDRZEJKI

 Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. 30 listopada 2017r. Przedszkolaki z Leśnej Chatki również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Zebrały się więc w swoich grupach i wspólnie z Animatorkami wróżyły, czarowały i świetnie się bawiły ! Dzięki Pani Kasia i Pani Michalinie Sowy i Jeżyki dowiedziały się co je czeka w niedalekiej przyszłości, jaki zawód wybiorą jak już dorosną oraz jak będzie miał na imię przyszły mąż/żona. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże ! Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom w tym dniu wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. 


czytaj więcej


BONSAI - "Góralskie gawędy u Karola Szymanowskiego".

 28 listopada 2017r. Sowy i Jeżyki wyruszyły w podróż w czasie i przestrzeni – na Podhale z ubiegłego wieku, gdzie śpiew rozbrzmiewał w bacówkach, a stukot obcasów niósł się echem przez górskie szczyty. Leśną Chatkę odwiedziła Kapela Góralska ! Dzieci dowiedziały się kim są harnasie i kto tańcował w murowanej piwnicy ! Muzycy w klimatyczny – muzyczny sposób opowiedzieli przedszkolakom o Karolu Szymanowskim i jego twórczości. 


czytaj więcej


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA !

 Jak co roku 24 listopada 2017r. Leśną Chatkę opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie, które przybyły do Leśnej Chatki ze swoimi właścicielami, aby bawić się i świętować DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ! Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija czego dowodem były misie Sów i Jeżyków. Tego wyjątkowego dnia Animatorki z firmy MIMEC przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, quizy, zgadywanki oraz śpiewanie piosenek. Zabawy zakończyła Prywatka u misia. 


czytaj więcej