Aktualności


Wizyta Policjanta !

 29 września 2017r. do Leśnej Chatki zawitał pan sierżant Bartosz Karzycki, dzielnicowy sołectwa Mrowino – Cerekwica. W każdej grupie przedszkolnej miały miejsce pogadanki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Po części teoretycznej wszyscy razem wybraliśmy się do najbliższego skrzyżowania by wspólnie z Panem dzielnicowym utrwalić zdobyte wiadomości: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię aby dostać się na drugą stronę, jak poruszać się po ulicy, aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. 

Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Karzyckiemu za wspaniałe przeżycia.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli dzielnicowemu pamiątkową laurkę
Pierwszy Dzień Jesieni !

 W nowym roku szkolnym "Sowy" nie są senne,

więc zrobiły w swojej sali ozdoby jesienne.
Malowały, rysowały, nawet same wycinały...
liście barwne, kolorowe...
przykleiły do korony i drzewo gotowe.

By żaden "Jeżyk" nie nudził się wcale,
robimy w przedszkolu przepiękne korale.
Ciocie w kasztanach przewierciły dziurki, 
by łatwiej nam było je nawlec na sznurki.
To jest podarek dla Pani Jesieni,
która kolory na drzewach zamieni. 
DNA_ZABAWY "KOŚCI - ile właściwie ich mamy?".

 12 września 2017r. po wakacyjnej przerwie Leśną Chatkę odwiedziła Pani Ania z DNA_ZABAWY. Tematem spotkania były „KOŚCI – ile właściwie ich mamy?”. Sowy i Jeżyki zapoznawały się z układem kostnym człowieka. Dzieci poznały budowę szkieletu oraz policzyły ile kości jest w kręgosłupie i dłoni każdego z nas. W trakcie eksperymentów przedszkolaki dowiedziały się z czego zbudowane są kości. Sowy przeprowadziły eksperyment okazujący co dzieje się z kośćmi pozbawionymi wapna, które jest niezbędnym składnikiem diety dla zachowania ich dobrej kondycji.
WYCIECZKA - Święto Ziemniaka

 1 września 2017r. wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego Lulinka. W gospodarstwie rolnym celebrowaliśmy Święto Ziemniaka. Pomimo niekorzystnej pogody dzieci rywalizowały w ziemniaczanych konkurencjach. Były też warsztaty plastyczne z ziemniakiem w roli głównej. Jedną z atrakcji była przejażdżka traktorem po polu. W tym dniu nie zabrakło też poczęstunku z pieczonych w ognisku ziemniaczków. Pobyt na świeżym powietrzu zaostrzył apetyty największych przedszkolnych niejadków. 
Rozpoczęcie Nowego Roku Przedszkolnego 2017/2018 !

 TAK ! Ten dzień musiał kiedyś nadejść. Tegoroczne wakacje minęły bezpowrotnie.

Rok przedszkolny 2017/2018 w Leśnej Chatce rozpoczęły dwie grupy przedszkolaków: SOWY i JEŻYKI. Dzieci wróciły do nowych wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych sal przedszkolnych.