Aktualności


DNA_zabawy - "Zimne eksperymenty"

Gdy pogoda zawodzi zawsze możemy liczyć na ciocię Anię, która swoimi pomysłami rozgrzewa każdego Przedszkolaka. Mimo iż eksperymenty były "zimne", w sali aż wrzało od emocji. Dzieci wykonywały doświadczenia, dzięki którym lepiej poznały właściwości lodu.
"Wodne eksperymenty"

Wakacyjny cykl zajęć DNA_zabawy rozpoczął się wodnymi eksperymentami. Ciocia Ania wraz z Przedszkolakami ustała ile jest na Ziemi wody zdatnej do picia. Przy okazji uzmysłowiła najmłodszym dzieciom, że słona woda morska - nie nadaje się do spożycia ;) Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczną i tu zdziwieniom nie było końca...Bo jak to możliwe, że woda płynie pod górę? Sam Archimedes się nad tym głowił i w końcu znalazł odpowiedź. Dzieci miały możliwość przepuszczać wodę przez rury, dzięki czemu naocznie przekonały się jak działa system wodociągowy. Badały także wyporność i odpowiadały, dlaczego nie wszystko pływa. Dziękujemy cioci Ani za wspaniale przygotowane pomoce i już czekamy na kolejne spotkanie z NAUKĄ w tle :D
Zakończenie roku przedszkolnego

28 czerwca kolejny rok szkolny w "Leśnej Chatce" dobiegł końca. Wszystkie Przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców i w ich obecności zaprezentowały, to do czego przygotowywały się już dłuższy czas. Każda z grup pięknie wyrecytowała przygotowane teksty, zatańczyła układy choreograficzne i zaśpiewała piosenki. Zwieńczeniem tego dnia było wręczenie dzieciom książek i dyplomów przez wychowawczynie oraz Panią Dyrektor. Wszystkim Przedszkolakom życzymy udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji, a Rodzicom spokoju, opanowania i wytrwałości ;)
"Sowy" w stajni

Przedszkolaki z "Leśnej Chatki" często odwiedzają różne stajnie. Niestety w każdej dotychczasowej mogły jedynie posłuchać o zwyczajach koni, obejrzeć proces czyszczenia i ewentualnie pogłaskać te duże zwierzęta. Dziś było inaczej. Dzięki uprzejmości właścicielki dwóch koni - pani Oliwii, najstarsza grupa dzieci mogła wsiąść na konia i w asyście opiekunów obejść na jego grzbiecie tor przeszkód ustawiony wzdłuż padoku. Większość dzieci wykazała się odwagą i postanowiła z tej okazji skorzystać. Pozostałe Przedszkolaki obeszły stajnię  i teren wokół niej oraz nakarmiły konie w boksach.
Lody u "Biedronek"

Rada Rodziców postanowiła umilić Przedszkolakom pobyt w przedszkolu i przeznaczyła część środków pieniężnych na słodkości. Jako że pogoda sprzyja, wszystkie dzieci otrzymały lody. "Biedronki" ochoczo zareagowały na widok niespodzianki i z uśmiechem na twarzy przystąpiły do pałaszowania "ulubionych" (jak zgodnie stwierdziły) lodów.